Molait Skrevet 28. november 2006 #1 Skrevet 28. november 2006 Oljebad, fet krem fra apoteket smurt inn flere ganger daglig..(beskjed fra hs, men hjelper lite) Noen tips? Han er så tørr at han er rød, nesten så det sprekker opp i "krokene" og ja ikke flasser men jo flasser. Er masse hvite prikker i bodyn. Værst på mage, hender og føtter, men og på ben og armen og kinn og nakke. Ryggen err fin av en eller annen grunn.
Sigbeth Skrevet 28. november 2006 #2 Skrevet 28. november 2006 Hvilken fet krem? jeg anbefaler locobase repair!
Libido- Skrevet 28. november 2006 #3 Skrevet 28. november 2006 Ikke bruk "kjøp produkter" de er fulle av dritt som gjør det bra der og da, men som gjør det værre i lengden. Mitt beste råd er å bruke olivenolje eller annen matolje, det er helt naturlig og det hjelper!
Libido- Skrevet 28. november 2006 #4 Skrevet 28. november 2006 Bruk det foresten å smøre med, ikke for å bade i.
Molait Skrevet 28. november 2006 Forfatter #5 Skrevet 28. november 2006 locobase gul (fet krem) Den repair er så klissen at jegg nesten ikke får smurt den ut. Han blir så rød når jeg smører/gnir. Ja kanskje jeg skulle bruke matolje. Hvilken type er best til det da? Synes du? Brukt sånn baby-olje jeg da. Takker for svar:) Ellers kan jeg si at jeg bruker ikke skyllemiddel, våtservietter, såpe... Bruker vann stort sett. Bruker noe mildt dersom mye bæsj da. Men er ikke bleiesonen som er tørr:) Også kuttet ut mye juice/sitrusfrukter o.l. Det hjalp en del på prikkene, men ikke på tørrheta.
mamo82 *2 jenter* Skrevet 28. november 2006 #6 Skrevet 28. november 2006 Han har ikke eksem, da?? Jeg syns nesten det kan høres sånn ut. Dra til legen å få det sjekka, kan jo være atopisk eksem, det har Maren. Vi bruker kortisonsalve, det fås reseptfritt på apoteket, men du bør snakke med lege før du bruker den.
Molait Skrevet 28. november 2006 Forfatter #7 Skrevet 28. november 2006 mm, lurt på det jeg og. Men trooor ikke det er atopisk. Niesa mi hadde det. Men det kan vel kanskje utarte seg forskjellig. Blir det ikke bedre i løpet av et par dager tror jeg at jeg tar en tur til legen. Han har tross alt vært slik i snart et par uker. Ja ikke like ille hele tiden da. Men jm på hs så på det da...
Loppa- nr2 i magen Skrevet 28. november 2006 #8 Skrevet 28. november 2006 Hei!! Vi bruker Løveapoteket Barnekrem! Den er ganske seig, men trekker fort inn. Det er den eneste salven jeg bruker på Adele! Knall bra! Bruker den til -røde prikker(over alt på kroppen) -sprekker i huden på hender og føtter (da hun var nyfødt) -Kloremerker som hun lager på nesa si hele tiden..... -tørre flekker -"rompe salve" osv Den fungerer også bra som lypsyl til mammaer ;O) Må ha den...bare må ha den... hehe
mamo82 *2 jenter* Skrevet 28. november 2006 #9 Skrevet 28. november 2006 Ja, tror det kan være ganske forskjellig fra unge til unge. Jenta mi har fått det rundt håndleddene og underarmene, i knehasene, på anklene og i/bak ørene. Blæh. Etter vi begynte med kortison ble hun betraktelig mye bedre. Skal prøve klibad til henne også, men har ikke komlet meg til det enda..
Gjest Skrevet 28. november 2006 #10 Skrevet 28. november 2006 Jeg vil anbefale Adherma som fås kjøpt på apotek.
Libido- Skrevet 28. november 2006 #11 Skrevet 28. november 2006 hmm tror den bare heter olivenolje.. grønnflaske med sånn lhl merke på. Jeg bruker den av og til på hele kroppen, og hver dag i kinnene som værkrem. Blir så fort rød og sår der. Men ser at han ble mye bedre etter at jeg sluttet med krem. Brukte locobase eller noe slikt. Så i dag at det var parafin i den.. sikkert ikke så bra for sart hud. Håper du ikke bruker babyoljen fra natusan, den er "svarte listet" etter barnepleie testen 2006. Høres vel helt helse frik ut nå, men er ikke det da =) Prøver bare å følge med på hva jeg putter på sønnen min =)
MissLine&Prinsessa+spire Skrevet 28. november 2006 #12 Skrevet 28. november 2006 A-crem bruker vi og hu er ikke tørr:)
Molait Skrevet 28. november 2006 Forfatter #13 Skrevet 28. november 2006 hs anbefalte locobase.. hehe mente hvordan olje, ikke hvordan olivenolje;) Men da anbefaler du da olivenolje skjønnerr jeg. Setter det ikke veldig lett flekker da? eller smører du på kvelden så det bare går utover pysjen? Ikke at flekker uroer meg mer enn barnets hud, men går utfra (?) at folk fatter det:) Altså jeg har så og si alle produktene fra babyline, for de kom best ut. Har og brukt intimvask for voksne jeg da, for den er såpe og parfymefri. Men det eneste jeg har fra natusan er da oljen..hehe..huff. Mente det var den kremen som var svartelista jeg. Og våtserviettene kom dårlig ut. Akk ja..ikke lett å henge med på alt.
Anonym bruker Skrevet 28. november 2006 #14 Skrevet 28. november 2006 Bodø-salven fungerer fint, bestilles på www.bodosalven.com. Virker også bra ved eksem og er et bra alternativ til kortisonsalver (som man bør være litt forsiktige med å bruke over lenger tid).
Anonym bruker Skrevet 28. november 2006 #15 Skrevet 28. november 2006 Beklager, den hjemmesida virker ikke..... Bestilles hos Pharmatech, tlf. 75 52 00 25
Blomman Skrevet 28. november 2006 #16 Skrevet 28. november 2006 ceridal lipolotion og lipogel! de inneholder få stoffer (tre ingredienser), ingen farlige konserveringsmidler, farger, parfyme eller vann. Får det på apoteket
3 *guttemamma Skrevet 28. november 2006 #17 Skrevet 28. november 2006 Min pode har atopisk eksem og vi har hatt veldig god hjelp av A-creme. (kjøpes på helsekost) Den har vært super for minstemann. Aderma sin fungerte veldig bra til gutt nr to. Men som en annen her sa så ville jeg også fått sjekket om det kan være atopisk eksem barnet ditt har.
Molait Skrevet 28. november 2006 Forfatter #18 Skrevet 28. november 2006 Takker så mye for alle svar:) Bodøsalven har jeg jo. At jeg ikke tenkte på å prøve den! Veeeldig klissete men vi får gjøre et forsøk med den. Hørt mye bra om A-cremen og. Den fra løvebarna (?) har jeg ikke vært borti men noteres. Olivenolje har jeg på benken. Woho alt i stavmikser og dypp baby oppi--haha
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå