Gå til innhold

litt fast føde


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi begynte med bittelitt gulrotpuré eit par gongar om dagen (berre ein smaksprøve først, så etter kvart eit par spiseskeier).

 

Trur det vanlegaste er å begynne med litt fast føde ein gong om dagen. Det er for øvrig lurt å gje ny mat tidleg på dagen, så du slepp å ha ein våken og skrikande baby om natta dersom maten skulle gje magetrøbbel.

Har brukt banan som første smaksprøver til begge mine (fra 6 mndr). Et par t-skjeer hver dag, så økt gradvis. De er jo vant med "søt" smak, og banan er enkel og grei mat. Har vært veldig populært hos begge to. Har ikke hatt problemer med å få dem til å spise noen ting senere heller.

Etter banan har vi begynt forsiktig med grøt (Aurion-grøt fra helsekosten) og det har vært null problem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...