Gå til innhold

Hva går dere på ski i?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

mamma til adhd gutt<3 skrev (6 minutter siden):

Hva enn du føler deg vel i og som holder deg varm. Mitt antrekk sist jeg gikk på ski var ; en gammel skibukse som sikkert er 20 år gammel og mammas hjemmestrikkede islender fra tidlig 80-tallet. 

Lærer du barna dine også at det er greit å være ute i snøen midt på vinteren uten jakke på?

Anonymkode: 5537b...2f0

I alpinbakken? Da kjører jeg i alpinklær, men du kan like godt kjøre i allværsbukse og -jakke med et varmt lag under. Folk kjører i alt mulig. Ungdommene i huset kjører helst i baggy bukser og hettegenser, og ikke været er for kaldt. Da tvinger vi på dem jakke🫣

På langrenn går jeg som regel i en sånn Bjørn Dæhlie bukse som er vindtett foran og stretchy bak. Men en lett turbukse med god bevegelighet fungerer like bra. På overkroppen kjører jeg enten lett dunjakke eller tykk ullgenser over ulltrøya, litt avhengig av hvor kaldt det er eller hvor mye det blåser. 

Anonymkode: 85f2b...9fe

Anonym bruker skrev (11 minutter siden):

Lærer du barna dine også at det er greit å være ute i snøen midt på vinteren uten jakke på?

Anonymkode: 5537b...2f0

Lærer barna at de skal kle på seg nok klær til at de holder seg varme. Har du nok under ullgenseren så holder det i massevis.😊

Annonse

Anonym bruker skrev (27 minutter siden):

Lærer du barna dine også at det er greit å være ute i snøen midt på vinteren uten jakke på?

Anonymkode: 5537b...2f0

Sidespor, men altså barn over en viss alder er ikke dummere enn at de klarer å kle seg selv. Det var ikke det jeg spurte om. Om det er varmt nok til å gå i genser kjenner nok både jeg, de og den du svarer det selv.

Anonymkode: d49b1...793

skibukse og skijakke fra Bjørn Dæhlie eller Swix. Ikke noe dyrt og fancy:). ett lag ull under

Jeg går ikke fort på ski, men blir lett varm. Dunjakke blir for varmt for meg, men jeg har den gjerne i sekken så jeg kan ta på meg hvis vi setter oss ned.

Anonymkode: 657a0...431

Anonym bruker skrev (2 timer siden):

Lærer du barna dine også at det er greit å være ute i snøen midt på vinteren uten jakke på?

Anonymkode: 5537b...2f0

Ikke meg du spør, men ja, jeg lærer barna å kle seg etter forholdene og aktivitet. Vi var på fjellet i helga, det var sol og 0. Etter en km ble det skritt varmt med jakke, så både jeg og barna (7 og 9 år) tok av jakken for å ikke svette for mye (og derav bli våte og kalde i pausen).

Ellers, så har vi ikke et fast antrekk. Bare noe som fungerer til været.

Anonymkode: ebefe...866

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...