Countess Skrevet 5. november 2012 #1 Skrevet 5. november 2012 Hvordan funket det for dere, og hvorfor følte dere at dere trengte det? Jeg føler at jeg står fast og at jeg ødelegger for meg selv. Jeg er tidvis sjalu, og kan ofte ha vondt inni meg av usikkerhet. Jeg vet at jeg ikke burde være det, eller føle d slik, men jeg klarer ikke bekjempe følelsene. Det er egentlig sjeldent at jeg sier følelsene mine høyt, men jeg kan komme med stikkere. Å gjør jeg ikke det, så havne jeg selv i en destruktiv tilstand. Jeg er i et sinnsykt bra forhold nå, der jeg for første gang har reelle og sterke følelser! ..og jeg vet at han føler det samme.. Jeg er bare redd for å ødelegge for meg selv og han, pga mitt tidvis destruktive tankesett Kanskje regresjonsterapi eller healing kan være verd forsøket?
Gjest Trulte med to små Skrevet 5. november 2012 #2 Skrevet 5. november 2012 Jeg er utdannet regresjonsterapeut og regresjon er et fint verktøy å bruke i mange sammenhenger, men det er vanskelig å si om det er dette du vil ha mest utbytte av. Hvis ikke du har prøvd denne teknikken før da? Det er jo mange måter å ta tak i problemet ditt på, om det er et mønster du har med deg fra tidligere, barndom osv. Regresjon tilbake til barndom er jo et alternativ, men tenker du spesielt det å gå tilbake enda lengre? til tidligere liv? Det viktigste er å prøve å løse problemet her og nå og se på hva i livet ditt som gjør til at du reagerer som du gjør. Er det dårlig selvtillit, generell usikkerhet osv osv. Jeg har selv brukt regresjonsterapi for å se nærmere på min barnløshet ( er gravid nå da ) og det var veldig interessant! Men da var MANGE ting prøvd før jeg tok det steget. Det er jo ingen teknikk som brukes som underholdning og man må være villig til å være åpen for å ta et så langt dypdykk i sitt indre. Healing er jo veldig fint å bruke, da det kan løse opp blokkeringer på mange nivå. Lykke til!
Countess Skrevet 5. november 2012 Forfatter #3 Skrevet 5. november 2012 Jeg er utdannet regresjonsterapeut og regresjon er et fint verktøy å bruke i mange sammenhenger, men det er vanskelig å si om det er dette du vil ha mest utbytte av. Hvis ikke du har prøvd denne teknikken før da? Det er jo mange måter å ta tak i problemet ditt på, om det er et mønster du har med deg fra tidligere, barndom osv. Regresjon tilbake til barndom er jo et alternativ, men tenker du spesielt det å gå tilbake enda lengre? til tidligere liv? Det viktigste er å prøve å løse problemet her og nå og se på hva i livet ditt som gjør til at du reagerer som du gjør. Er det dårlig selvtillit, generell usikkerhet osv osv. Jeg har selv brukt regresjonsterapi for å se nærmere på min barnløshet ( er gravid nå da ) og det var veldig interessant! Men da var MANGE ting prøvd før jeg tok det steget. Det er jo ingen teknikk som brukes som underholdning og man må være villig til å være åpen for å ta et så langt dypdykk i sitt indre. Healing er jo veldig fint å bruke, da det kan løse opp blokkeringer på mange nivå. Lykke til! Takk for svar Har ikke prøvd akkurat dette før nei, men jeg vurdere det fordi jeg har hørt det kan hjelpe Når du sier at jeg burde jobbe med det som er her om nå, hva kan jeg gjøre? Jeg tenker jo at det som "feiler meg" er pga tidligere utroskap og litt generell usikkerhet. Men jeg vet ikke hvordan jeg skal komme meg over det. Forholdet vårt er sterkt, og jeg er ganske trygg på at alt jeg frykter ikke ville skjedd..men samtidig er ikke det nok. Så jeg klarer bare ikke å vente på at det skal gå over, heller klarer jeg ikke å bare overse det for det er så ødeleggende når det pågår. Idag har jeg vært sint hele dagen, og følt meg kjempesjalu.. Selv om jeg nok ikke burde føle meg det, da jeg vet at det er jeg som overreagerer kraftig! Burde ikke reagere i det hele tatt Råd for hva jeg heller kan gjøre det, istedenfor regresjonsterapi?
Gjest Trulte med to små Skrevet 5. november 2012 #4 Skrevet 5. november 2012 Om du har opplevd utroskap så kan jo det være hovedgrunnen til at du er sjalu og usikker. Det er jo det klassiske rådet om å prate sammen, sette ord på det du føler og være ærlig som gjelder. Kommunikasjon er veldig viktig og ved å snakke om det du tenker på så vil du sikkert selv se hvor skoen trykker mest. Har din mann noen gang gjort noe som gjør at du har grunn til å være sjalu feks? Det gjelder jo også å prøve å finne ut av hva som ligger BAK sjalusien, annet en at du har blitt bedratt, ligger der mere? Føler du deg verdt å bli elsket? Er du trygg på deg selv og den du er? Sammenligner du deg med andre? Osv osv Mulig du ville ha nytte av å lese selvutviklingsbøker eller bestille en time hos en veileder/coach o.l Du kan jo selv skrive ned alle følelsene du fikk da du oppdaget at du hadde blitt bedratt og se om du føler deg ferdig med de følelsene og hvilke du evnt har dratt med deg videre inn i dette forholdet. Alle følelser som er "negative" har jo oftest en dypere årsak og man må granske sjela si endel av og til for å finne ut av ting, men det er viktig å huske på at vi alle har hovedansvaret for livet vårt og ikke bare legge skylden på andre når ting "går galt". Fint at du vil ta tak i ting for at du skal fungere bedre sammen med din kjære!
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #5 Skrevet 5. november 2012 Regersjonsterapi kan i beste fall ikke funke mot noe som helst og i verste fall kan du bli skadet av det. Helsetilsynet advarer mot det, det har blitt gitt voldsoffererstatning for mennesker som har tatt skade av det og psykologforeningen har fratatt en psykolog løyve for å drive med denne formen for "terapi". Anbefaler deg å holde deg unna det. http://www.aftenposten.no/helse/article736902.ece
Countess Skrevet 5. november 2012 Forfatter #6 Skrevet 5. november 2012 Ja det er nok en av grunnene, men føler det e rmer som ligger bak. Kanskej tidligere forhold som har feilet, derfor er jeg redd at dette også skal gjøre det. Han har aldri gjort noe for å gjøre meg sjalu. De ganskene jeg har blitt det, har jeg overreagert på noe han ikke har gjort bevisst eller av ting han ikke har kunne kontrollere. Eventuellt skaper jeg gjerne en fin historie i hodet mitt Heldigvis er det ikke alt han vet, som jeg tenker. Vi har god kommunikasjon og jeg har en svært kjærlig, oppmerksom og nær kjæreste. han er forståelsesfull når jeg plutselig kommer med noe helt absurd, men jeg er jo redd for begeret må jo fylles opp hos han også. Det skal sier at jeg blir verst når jeg skal ha mens..Eller det er da impulskontrollen forsvinner, og jeg må gi uttrykk for alt. Jeg føler så absolutt at jeg fortjener det jeg har, men det bidrar nok at livt står litt på vent og at jeg gjør ting litt vanskelig for meg selv. Jeg liker ikke å spørre andre om hjelp, men så resulterer det igjenn at jeg blir sur for at jeg "aldri" får hjelp. Dette er også bare inni meg, så det blir en dårlig sirkel. Nei, når det kommer til å ta mitt ansvar av "skyld" er det noe jeg så absolutt gjør..er jo derfor jeg vil ha en slags hjelp nå. Jeg anser meg selv som en ganske reflektert person, med god innsikt i mine egne mangler og mine positive sider. Å jeg har snakket og snakket.. Men det er nok mye som ligger under alt, litt dypere..så jeg tror egentlig ikke at jeg kan fikse meg selv lengre, men at jeg trenger et lite dytt i riktig retning
Countess Skrevet 5. november 2012 Forfatter #7 Skrevet 5. november 2012 Regersjonsterapi kan i beste fall ikke funke mot noe som helst og i verste fall kan du bli skadet av det. Helsetilsynet advarer mot det, det har blitt gitt voldsoffererstatning for mennesker som har tatt skade av det og psykologforeningen har fratatt en psykolog løyve for å drive med denne formen for "terapi". Anbefaler deg å holde deg unna det. http://www.aftenpost...ticle736902.ece Ser poenget ditt, men så mistet jo ikke han løyven sin pga regresjonsterapi, men hvordan det ble brukt. Han brukte det på mennesker med psykiske problemer, noe jeg ikke har. Og han har også begått overgrep mot pasient(er). Så om man skal sette han som person og hans valg opp mot regresjonsterapi generellt, så skjønner jeg. Men jeg tror det finner mange flere som har bra og oppklarende opplevelser. Nylig var det en allmenlege som utførte overgrep mot sine pasienter, men det var gjerne hans måte å utnytte og misbruke han stilling som fikk han sparket.. Jeg er positiv til healing og regresjonsterapi, men tror ikke at det vil være for alle.. Å det er synd når mennesker som han her kan sette et dårlig rykte på et helt yrke..
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #8 Skrevet 5. november 2012 Regersjonsterapi kan i beste fall ikke funke mot noe som helst og i verste fall kan du bli skadet av det. Helsetilsynet advarer mot det, det har blitt gitt voldsoffererstatning for mennesker som har tatt skade av det og psykologforeningen har fratatt en psykolog løyve for å drive med denne formen for "terapi". Anbefaler deg å holde deg unna det. http://www.aftenpost...ticle736902.ece Jeg er utdannet psykolog og er veldig enig i dette. Hva med å prøve helt alminnelig terapi hos en psykolog?
Countess Skrevet 5. november 2012 Forfatter #9 Skrevet 5. november 2012 Regersjonsterapi kan i beste fall ikke funke mot noe som helst og i verste fall kan du bli skadet av det. Helsetilsynet advarer mot det, det har blitt gitt voldsoffererstatning for mennesker som har tatt skade av det og psykologforeningen har fratatt en psykolog løyve for å drive med denne formen for "terapi". Anbefaler deg å holde deg unna det. http://www.aftenpost...ticle736902.ece Jeg er utdannet psykolog og er veldig enig i dette. Hva med å prøve helt alminnelig terapi hos en psykolog? Jo, klart det er en mulighet å gå til psykolog, men jeg er usikker hvordan jeg skal gå frem får å få time? Er det ca lang ventetid, og hva vil skje der?
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #10 Skrevet 5. november 2012 Du kan få time veldig fort hos privatpraktiserende psykolog. Hvis du får henvisning fra lege kan du få det billigere men da er det til gjengjeld lenger ventetid. Du kan søke opp psykologer i nærområdet ditt og høre om ventetiden deres...
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #11 Skrevet 5. november 2012 Er så typisk norsk å avfeie alt som er alternativt fordi noen veldig få har opplevd noe dårlig i forbindelse med det. Da burde man la være å gå til gynekolog, allmennlege og man burde for all del ikke sende barna på skolen! For det HAR jo vært tilfeller der hvor det har skjedd overgrep osv. Jeg fikk selv stort utbytte av regresjonsterapi, men fikk ikke noe særlig god hjelp hos diverse psykologer!
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #12 Skrevet 5. november 2012 Er så typisk norsk å avfeie alt som er alternativt fordi noen veldig få har opplevd noe dårlig i forbindelse med det. Da burde man la være å gå til gynekolog, allmennlege og man burde for all del ikke sende barna på skolen! For det HAR jo vært tilfeller der hvor det har skjedd overgrep osv. Jeg fikk selv stort utbytte av regresjonsterapi, men fikk ikke noe særlig god hjelp hos diverse psykologer! Psykologer bruker behandlingsmetoder som har vist seg å være effektive basert på et godt og bredt forskningsgrunnlag. Det finnes lite forskning som støtter bruken av regresjonsterapi. Så jeg avfeier ikke regresjonsterapi fordi noen terapeuter har misbrukt det, men fordi det ikke viser seg å være særlig effektivt eller hensiktsmessig for de fleste pasienter.
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #13 Skrevet 5. november 2012 Er så typisk norsk å avfeie alt som er alternativt fordi noen veldig få har opplevd noe dårlig i forbindelse med det. Da burde man la være å gå til gynekolog, allmennlege og man burde for all del ikke sende barna på skolen! For det HAR jo vært tilfeller der hvor det har skjedd overgrep osv. Jeg fikk selv stort utbytte av regresjonsterapi, men fikk ikke noe særlig god hjelp hos diverse psykologer! Psykologer bruker behandlingsmetoder som har vist seg å være effektive basert på et godt og bredt forskningsgrunnlag. Det finnes lite forskning som støtter bruken av regresjonsterapi. Så jeg avfeier ikke regresjonsterapi fordi noen terapeuter har misbrukt det, men fordi det ikke viser seg å være særlig effektivt eller hensiktsmessig for de fleste pasienter. Jeg kommer på i hvert fall fem personer jeg kjenner som har hatt stort utbytte av det. Forsking støtter jo heller ikke osteopater, og leger støtter ikke kiropraktorer engang, men likevel er det mange som har veldig god nytte av dem. Når det gjelder et såpass "mildt" probelm som hi har, skader det ikke å prøve!! Spesiellt at du avfeier noe du aldri har prøvd selv engang! Ganske sneversynt!
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #14 Skrevet 5. november 2012 Alle kjenner noen, eller kjenner noen som kjenner noen, som har hatt god effekt av både det ene eller det andre. Det er ikke det man kaller et vitenskapelig grunnlag for vurdering av effekt. Jeg tenker at når man først skal prøve å behandle noe, spesielt når behandlingen koster både tid og penger, er det greit å først prøve det som det finnes vitenskapelig støtte for. Det er mange ting jeg ikke har prøvd som jeg ikke avfeier også, bare så det er sagt, for jeg syns ikke min subjektive erfaring er det som er viktig når jeg anbefaler noe til andre!
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #15 Skrevet 5. november 2012 Støtter #14 her til det fulle! Regresjonsterapi har ikke noen som helst dokumentert effekt mer enn tilfeldighter eller i beste fall placebo.effekten. Placebo-effekten er vel og bra den, men driver man og tar seg godt betalt for terapi som ikke funker og hevder at det har en effekt kalles det kvakksalveri. Etter min mening burde det vært en grundigere kontroll med disse kvakksalverne i Norge og flere useriøse aktører burde vært ryddet av veien. Svake mennesker blir for ofte utnyttet på det groveste, da de ofte er i en situasjon der de er villig til å prøve alt for å få hjelp. Uetisk!
Countess Skrevet 5. november 2012 Forfatter #16 Skrevet 5. november 2012 Vel nå var vel ikke spm mitt hva som er og ikke er støttet av forskning, men om noen hadde erfaringer med regresjonsterapi Jeg har tidligere hatt en kraftig urinveisinfeksjon der jeg måtte tisse hvert 5 minutt, men når jeg gikk på do var det så vondt at jeg gråt. En venninne av mamma er healer, hun holdt meg over magen, gjorde det healere gjør, og symptomene var nesten borte.Hun anbefa lte meg uansett å fortsette på medesinene min, og hun kunne også informere meg om at det var noe som vokste i magen min. da var jeg 4 uker på vei, og var ikke klar over det selv. Når datteren min var baby slet hun med å sovne, og når hun sovnet så gråt hun i søvne. Vi ble anbefalt å gå til en osteopat. To dager etter vardet helt over på skrikingen og hun sov i ett gjennom natten. Skeptikere kan gjerne kalle det vrøvl eller placebo-effekt..men hun var ca 2 mnd, så jeg vet ikke jeg
Anonym bruker Skrevet 5. november 2012 #17 Skrevet 5. november 2012 Jeg kunne og gjerne ha tenkt meg å prøvd regresjonsterapi. Jeg føler at jeg ikke har kontroll over livet mitt lenger, at jeg står på stedet hvil, at jeg på en eller annen måte motarbeider meg selv til å bli det meste av det jeg kan være. Sliter og med milde depresjoner grunnet problemer med mannen, etter det med mannen så har alt bare blitt enda verre. Sliter med å få jobb, sliter med vekten, trekker meg unna de få vennene jeg har. Ja, tror dere det hadde vært noe for meg? Er det noe en regresjonsterapaut kunne ha hjulpet meg med?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå