Anonym bruker Skrevet 13. februar 2012 #1 Skrevet 13. februar 2012 Hver gang jeg vasker disse lakenene kan jeg ikke fylle opp maskinen med andre ting i tillegg. Det resulterer bare i at alt samler seg inne i lakenet (som en ball) og maskinen sliter veldig fordi det blir altfor tungt når dette skjer. Har en maskin som tar 7 kg (tror det er ganske vanlig), så det irriterer meg at jeg nærmest må vaske lakenet alene siden dette skjer. Har noen andre opplevd dette?
It's all about me Skrevet 13. februar 2012 #2 Skrevet 13. februar 2012 Her er det dynetrekkene som spiser opp lakenene. Men det har jeg løst med å tette igjen åpningene. Har ikke slitt med at lakenene er storspiserne. Men laken er da ikke så store våte, så hadde da kjøpt noen store vaskenett.
Gjest irismor Skrevet 13. februar 2012 #3 Skrevet 13. februar 2012 Aldri hatt problemet. Men hva med en stor vaskepose til lakenet?
Gjest UndrendeUllteppe Skrevet 13. februar 2012 #4 Skrevet 13. februar 2012 Men om du legger i 4 kilo klær i maskinen, så er det vel fremdeles 4 kilo selv om noe baller seg inn i lakenet?
Anonym bruker Skrevet 13. februar 2012 #5 Skrevet 13. februar 2012 UndrendeUllteppe: Nei, det blir tydeligvis ikke det samme, for denne "ballen" ligger og dunker veldig inne i maskinen ved sentrifugering. Og dette får hele trommelen inne i maskinen til å gå helt bananas. Høres ut som hele maskinen vil bli ødelagt. Jeg har heller ikke problem med dynetrekkene, knepper dem bare sammen slik som ble nevnt. Men dette nytter ikke med lakenet. Hvor får jeg kjøpt slike store vaskeposer? De jeg har er bare "vanlig" størrelse, og blir for små til lakenet. HI
☆☆☆ Skrevet 13. februar 2012 #6 Skrevet 13. februar 2012 Finnes vaskepose til store duker, burde være å få tak i der man kjøper damaskduker o.l.
Anonym bruker Skrevet 14. februar 2012 #7 Skrevet 14. februar 2012 Ser ikke helt problemet.... Vasker du strechlaken flere ganger om dagen hver dag da eller? jeg pleier ikke å vaske vanlige klær sammen med sengetøyet uansett.....
Himmel og hav Skrevet 14. februar 2012 #8 Skrevet 14. februar 2012 Om du bare vasker andre store ting, som dynetrekk, sammen med lakenet så er det mindre sjanse for at alt klumper seg sammen. Det er ihvertfall ikke noe problem hos meg, men nå vasker jeg maskiner med bare sengetøy og hiver ikke inn noe annet samtidig.
moota m storebror&lillebror Skrevet 14. februar 2012 #9 Skrevet 14. februar 2012 Skulle akkurat til å skrive det som "Himmel og hav" har skrevet
camilla^ Skrevet 14. februar 2012 #10 Skrevet 14. februar 2012 Slå¨en knute på lakenet, jeg måtte gjøre dette i den forrige vaskemaskinen vi hadde. Knuten trenger ikke å være så hard, og lakenet blir vaket selv med en knute på seg.
Anonym bruker Skrevet 14. februar 2012 #11 Skrevet 14. februar 2012 Putt lakenet inn i dynetrekket og knepp igjen, da fungerer dynen som vaskenett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå