Gå til innhold

ARG! Selvfølgelig kommer ikke mensen når jeg skal igang med pergo!!!


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Skal du igang med 1 kur?? :) Artig at det er flere som holder på med det samme som oss..:) Er bare par dager over ikm.. MEN det er sååå kjedelig å vente!!

 

Ønsker deg all lykke med prøvinga! ;)

Jeg har også ventet... men så kom tanta i kveld! På dag 41 i syklusen. Forrige syklus var på 82... Kjedelig å vente ja!!! Så da skal kuren i gang på fredag:) spennende!

Lykke til!

Wow GRATULERER April Mirakelet! =)) Hadde dere prøvd lenge når du skulle igang med pergo?

 

Nei nå MÅ jeg bestille test på nettet!!! Skulle hatt mensen tors-fre.. Og nu venter jeg jo ekstra på den når jeg har pergo i skuffen hjemme..;)

 

DET var artig å høre, ble så glad på deres vegne! ;)

Annonse

Takk takk:) Vi hadde forsøkt i 3år, og hadde hatt et par runder med pergo uten effekt tidligere:( Trodde aldri vi skulle klare det uten hjelp...men der tok vi feil gitt:)

Var på 3D Ul i går, vi skal ha en liten gutt *lykke* Kjenner jeg blir helt skjelven. Blir ikke lei av å se på bildene, han er så fin:D Skjønt jeg er vel litt inhabil i dette tilfellet;)

Krysser fingrene for deg, unner alle denne opplevelsen:)

Det var virkelig fortjent etter 3 år med prøving!! :)) Vi har en gutt selv på 5 år, så jeg vet følelsen. :)

 

Holder på å bestille tester på nettet nu, kan jo være at jeg allerede er gravid? **Håååper**

Men jeg har vært veldig rolig i det siste, og har tatt ting som det kommer.

 

Ønsker alle pergo-damer masse lykke til på ferden! ;)

Åhh! Selvfølgelig kommer mensen 4 timer!!! etter at jeg bestilte gr.test på nettet.. Jaja, da får vi startet med pergo ihvertfall!! =))) Gleder meg som en unge.. Tar min 1 tablett 5 november..;) Jippi!

Hei jenter!!

 

Jeg slenger meg med dere - da jeg er på dag 2 på Pergotime. Var hos gynekologen i går og fikk beskjed at jeg kunne begynne med en gang.. Har fått en enkel kur nå og dobbel neste mnd, men håper jo selvsagt at det ikke blir nødvendig... :)

 

 

 

Ja, dette er min 1 kur - så nå er jeg på dag 7 i henhold til syklusen..

Så nå krysser jeg fingrene for at EL kommer neste uke.. :)

Er det din første kur også?

Eneste som jeg har merket er at jeg har blitt litt svimmel ut på ettermiddagen, men kan tenke meg at det er i sammenheng med at jeg blir sliten - men ellers har jeg ikke merket noen ting.. :)

 

Så fint at vi er flere i samme båt her - og som du sier at vi kan følge med hverandre.. :) :)

 

 

Så artig, da sitter vi i samme båt..:) Dette er 1 kur for meg og..:) Er på dag 3 i syklus..:)

 

Har hatt cyster, derfor har vi ikke lyktes.. Dem e operert vekk i januar, har kun 1,5 eggstokk igjen... Men på GYN mente de at det skulle gå greit å bli gravid for det..;) Det blir en spennende tid framover..:)) Krysser alt jeg har for at vi skal klare dette sammen, pergo jenter! =)

Annonse

 

Hei Lykkeliten!!

 

Da er vel du i gang med den første tab med pergo!! :)

Jeg tok min siste i dag, så nå får vi satse på at EL kommer i neste uke og at det setter seg.. :)

 

Trist å høre at du har hatt cyster og i tillegg kun har 1,5 eggstokk.. Kvinner har blitt gravid selv med cyster og faktisk bare med 1 eggstokk også, så her krysser vi fingrene for deg.. :)

Jeg var på utredning på tirsdag denne uken og alt så bra ut, masse egg hadde jeg også - men mitt problem er at de ikke modnes (eller sleppes). Så jeg har kun hatt mens 4 ganger siden august i fjor - og det er ikke rart da at det ikke blir noen baby da.

Jeg er selger og reiser en del og stresser enda mer, så det er nok der det ligger.. Så nå må jeg puste med magen og roe ned tempoet, hadde vært fint å være gravid til jul.. :)

 

Ha en fin helg!!

 

Hei igjen! Ja det her blir en artig tid framover...:)

 

Ja nu har jeg tatt 2 tabl med pergo allerede.. Ble litt rar i øyan?? Er det noe som hører med, eller har jeg bare dårlig syn.. hehe...:) Fikk flimring i det ene øyet.. hmm..

 

Ja, han på gyn mente at etter en tid så begynner den ene eggstokken å produsere egg hver mnd, hvis man kun har 1 eggstokk som fungerer eller noe sånt.. Så jeg håper at det ordner seg nå! :) Og at vi 2 og alle andre pergo damer har positiv test til jul.. Hadde vært en fin julegave..;)))

 

Trur også jeg slet med at egget ikke slippes.. For når jeg var på gyn for over 1år siden,så sa han at jeg hadde masse egg der.. Som perler i snor.. Rart..

 

Klem fra Lykkeliten :)

 

 

Hei igjen dere!

 

Nå har jeg også spist den siste pergo-tabletten og venter på at egget skal løsne:) Noen av dere som vet om eggløsningen fremskyndes av pergo eller om den kommer til vanlig tid? Jeg har litt lange sykluser, i gjennomsnitt 37 dager, så jeg er litt usikker på når jeg skal begynne å teste... Vi har desverre ikke mulighet til å hoppe i høyet annenhver dag så jeg venter på positiv eggløsningstest.... Urg...

 

Lykke til alle sammen!

Hei jenter!

 

Nå er vi flere på jakt etter EL og får håpe den kommer i løpet av uka.

Har hørt fra flere at pergo kan utsette hele syklusen med et par dager, så jeg tror det kan være lurt å teste i løpet av uka.

Jeg er på dag 13 og tok min siste pergo-tab på lørdag. Testet i går og fikk svakt positivt så det kan være jeg får EL enten i morgen eller på fredag, satser på det. :)

Er lik deg med lange sykluser - ca 35 dager, men har ikke hatt EL siden 3 august, så jeg håperhåper at det klaffer med pergo.

 

Bivirkningene jeg har hatt er svimmelhet og hetetokter frem til dag 11, men det har gitt seg nå. Spennede tid fremover, men er redd for at dagene kommer til å gå tregt!!

 

 

Så artig å høre fra dere igjen! :) Har også hatt litt hetetokter.. Og flimring i det ene øyet..? Rart..

 

Men hvorfor har ikke dere mulighet å hoppe i høyet annenhver dag da? Her blir det annenhver dag.. Og fra dag 12, hver dag! ;) Jeg har så lyst på et nurk nå!!! ;) Jeg kommer til å gi alt denne pp! hehe.;)

 

Ja, nu kommer nok dagene til å gå veeeldig tregt!

 

Heisann!!

 

Hvordan går det med dere? - har noen av dere fått positiv EL test?

 

Jeg venter fremdeles på EL og er nå på dag 19 i syklusen, så jeg tror neppe Pergoen har funket denne pp. Har hørt at pergo kan utsette syklusen med et par dager, men begynner å innse at det ikke har funket. Jeg har 5 ukers syklus til vanlig, med da EL på dag 20-21. Men jeg har ikke hatt mens siden 17 august, så jeg vet ikke når jeg skal begynne å regne ut EL.. Kan jo hende at jeg har testet for tidlig og at pergoen følger syklusen min som er på 35 dager.. Vanskelig dette - skal ta blodprøve på fredag for å se om jeg har hatt EL, men må vel innse at det blir en ny pp med pergo..

 

Hvordan ligger dere an i henhold til syklusen?

 

 

 

Hei hei! Er på dag 16 nu.. Har ikke testet med el tester.. Hadde mye slim 14 og 15.. Men så ikke ut til å være el slim.. Vet ikke altså, blir så forvirret av og til..:) Den var ikke så veldig tøyelig, men la seg oppå papiret.. Hva tror dere? Har også hatt uregelmessige sykluser.. Siste mens var 1 November.. Skal også ta blodprøver på dag 21-23..:)

 

Hvis ikke dette går veien, er det 1mnd pause med pergo..:) Så igang med runde 2..:)

 

Lykke til dere!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...