Anonym bruker Skrevet 25. august 2011 #1 Skrevet 25. august 2011 Er en slags flat kuppel med en 60W lyspære inni. Kuppelen er av hvit "frosta" glass. Dette synes jeg gir dårlig lys, men ønsker ikke lysrør heller liksom.. Hva har dere? Vi har selvsagt i tillegg lys over benken og platetoppen.
Anonym bruker Skrevet 25. august 2011 #2 Skrevet 25. august 2011 Jeg har en kuppel med frostet glass, og brun metallkant øverst. Den er det plass til 2 stykk 60W pærer i, og den gir hvertfall nok lys. Kjøkkenet mitt er ca 25 kvm, så det er stort i tillegg. Jeg hadde lysrør før(det var originalt fra huset ble bygget), og det tåler jeg bare ikke. Migrene. Husker ikke hvor jeg kjøpte lampa.
Anonym bruker Skrevet 25. august 2011 #3 Skrevet 25. august 2011 Vi har to taklamper. En spotlampe (med flere spotter) i området hvor selve kjøkkenet er. Kjøkkenet vårt er som en hestesko. Og hver spot lyser opp sitt hjørne. Og så har vi en lavere lampe over bordet. I tilleg komme lys over kjøkkenbenken, i kjøkkenskap og over komfyr.
Anonym bruker Skrevet 25. august 2011 #5 Skrevet 25. august 2011 Jeg har spot-lampe (eller hva det heter) Er fire spotter som står hver sin vei, godt med lys, og har dimme-bryter..
Anonym bruker Skrevet 26. august 2011 #6 Skrevet 26. august 2011 ikke velg spotlight. Da ville jeg heller hatt lysstoffrør. De finnes i forskjellige toner (rørene altså).
Anonym bruker Skrevet 26. august 2011 #7 Skrevet 26. august 2011 Vi har spotter(6 stk i taket) med dimmer, og egne spotter under overskapene, som gir lys på benken og vasken. I tillegg er det fire spotter på vifta over koketoppen. Dette gir veldig bra lys.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå