Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Er i uke 10 nå, og har vært småkvalm til nå, men nå bare drar det på! Kjempedårlig igår med oppkast og klarte bare å ligge på sofaen. 5-åringen syntes mamma var utrolig kjedelig som ikke ville hoppe på trampoline eller noe! Og jeg som tenkte at det skulle bli bedre nå.... Ja, ja, er vel bare å holde ut

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143212684-d%C3%A5rligere-og-d%C3%A5rligere/
Del på andre sider

Fortsetter under...

samme her.. 8 uker her og jeg føler jeg blir dårligere for hver dag omtrent. eller: det er litt mer nyansert egentlig; har jeg en dag som er forholdsvis god (som gårdagen) kommer det dobbelt opp dagen etter (i dag har jeg omtrent ikke kommet meg opp av senga). håper dette snur snart, jeg blir snart sprø!

Er i uke 8 og har vært konstant kvalm siden uke 7, altså 14 dager nå. Jeg har forstått at jeg må spise hele tiden. Også på natta, uansett om jeg brekker meg mens jeg spiser og det vokser i kjeften på meg, MÅ jeg spise. Jeg har også kjøpt seaband, og du kan banne på at kvalmen dobler seg om jeg tar de av. Har og testet en akupunktur-time, ble dårligere ett døgn, før det tok seg opp.

 

Også viktig å spise grovt brød, bra pålegg, middag etc:)

Er selv bare i uke 7, men holder på å bli tullete av denne kvalmen. Har vært konstant dårlig i to uker nå, og skjønner bare ikke hvordan dagene skal gå - kommer jeg noensinne til å kunne fungere igjen!? Jeg har en 2,5 åring som vil leke og prate med mammaen sin... men, som jeg skuffer dag etter dag. Jeg bare ligger. Og kveldene er aller verst. Blæh!

 

Ønsker dere alle sammen gode kvalmefrie dager fremover og et fantastisk svangerskap!

 

Snart gir det seg vel nok...

Jeg har lest at uke 9-10 er hormonnivået på topp, før det begynner å gå nedover igjen. Jeg har egentlig vært i passe god form til nå (uke 9). Er så kvalm nå at jeg bare må ligge på sofaen. Sitter å brekker meg konstant, men ingenting kommer opp. Trodde kanskje det var sur mage siden det var verst på kvelden, men har ingen sure oppstøt. Skal prøve å drikke ingefær i vann å se om det hjelper. Ellers så hjelper det litt med salte drops.

Vært passe bra noen dager nå, men vet jeg da får noen dårlige dager...tygger også salte drops, dent er min beste venn :-) ellers er det bra med "ordentlig" mat, blir dårlig av snop og søte saker. Uff, vi får vel bare holde ut, er jo et bra tegn egentlig!

Annonse

Jeg ligger på sofaen hele dagen! Blir dårlig når jeg spiser, og når jeg ikke spiser blir jeg å dårlig. Når kommer enden?! Som over får jeg i meg middagen, som eneste fullverdige måltide om dagen. Har også en datter som absolutt skal sitte på meg og leke med meg.... Har så dårlig samvittighet for at jeg ikke kommer meg opp...

Jeg har vært kvalm siden uke 6, og bare i løpet av uke 7 og 8 har jeg har vært innlagt 2 ganger pga dehydrering, fytti rakern jeg HATER kvalme.

 

Ble sakte men sikkert bedre etter siste innleggelse og nå er jeg i uke 12 og blir kvalm visst jeg glemmer å spise, så jeg spiser litt hele tiden. Frukt, grønnsaker, skive, kjeks, nøtter, rosiner. Tygger mye tyggis, for jeg har så vond smak i munnen og kvalmen blir ille om jeg skal gå å kjenne for mye på den smaken. Middagsmat har vært blææ hittil, men det begynner å komme seg nå, i små porsjoner. Mye søvn og mat før jeg står opp om morran har blitt min beste medisin.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...