Gå til innhold

Er det normalt at fosteret er aktivt i mange(10) timer i strek uten å hvile i det hele tatt?


Anbefalte innlegg

Hei :)

Here we go again med spm.;)

Jeg tror det ble litt mye sukker i går ila dagen. Babyen var aktiv i hele ettermiddagen, kvelden og natta(jeg våknet flere ganger og det var aktivitet). Hun har ikke sovet og det er fortsatt litt aktivitet nå.

Kan det være pga sukker, men så lenge som over 10 timers aktivitet?

Har dere opplevd noe sånt? (er 25+5)

Fortsetter under...

Ja, det har jeg opplevd med sønnen på 9 mnd. Han kunne være aktiv 12 timer i strekk uten pause og slik var han dessverre når han kom ut og hehe. Sov minimalt frem til ca 8 mnd alder. Nå sover han i gjennom hele natta (minst 10 timer) + 1-1,5 time på dagen.

Den gutten jeg nå har i magen er veldig rolig foreløpig (litt for rolig:(), men er kun i uke 17/18 enda. Han på 9 mnd begynte i uke 16-17.

Min er rolig hele dagen..er i uke 29 og kjenner nesten ikke liv i det hele tatt.....kanskje et dunk til dagen som jeg må fremprovosere med kalde drikker osv.. litt frustrerene, så for min del hørtes det voldsomt ut me ti timer i strekk... men de finnes nok de også...

JA,jeg hadde en sånn dag i forgårs:) Måtte stå opp kl seks etter 4timers søvn, da klarte jeg ikke ligge å kjenne på turbotrollet lenger.Trodde han da kom til å gi seg etterhvert,men NEIDA. Gikk turer for å prøve å "vugge" han i søvn osv men han holdt jammen meg på til sene kvelden.Var helt øm fra ribbeina til symfysen da jeg la meg.

I går var han veldig rolig(muligens slet han ut seg selv dagen før,hehe),

og i dag har det gått i rykk og napp.

 

Hvis det er turbo hver eneste dag,hadde jeg kanskje blitt litt bekymra,men tror det er vanlig at det noen dager er masse liv mens småtrolla hviler og lader opp igjen andre dager:)

 

Er forresten 28 uker på vei.

Takk for svarene, damer:)

 

Heldigvis er hun ikke like turbo hver dag, slike hyperaktive dager er veldig sjeldent, det har faktisk skjedd kun 1 elr 2 ganger før. Ellers er jeg veldig fornøyd med aktivitet i magen, regelmessig:)Kommer også noen litt roligere perioder innimellom.

 

Nå får jeg håpe at den lille får slappe av litt snart:)

HI

 

 

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...