cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 #1 Skrevet 10. november 2009 min datters far, har oppført seg merkelig ved flere annledninger og har mangen ganger vert veldig usikker på hvordan å tolke ting han sier eller gjør. men tilbake til kjernen her! han påstår at fiskere/ krabbefiske (tror han gjør begge deler) får lønn to ganger i året???? for meg virker dette veldig lite sans, men vet ikke helt hva jeg skal tro!!! :-S
OsloMor Skrevet 10. november 2009 #2 Skrevet 10. november 2009 Dette har jeg ingen peil på what so ever, men det høres ganske fishy ut. Hilsen" det går på engelsk og norsk, engelsk og norsk" alias
Ksenia & Anjem Skrevet 10. november 2009 #3 Skrevet 10. november 2009 Jeg har sett på livsfarlig fangst på discovery..hehe og det virker ikke som de får lønn så ofte...er ikke de ute flere måneder om gangen?
cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 Forfatter #4 Skrevet 10. november 2009 grrr, synest også det lukter uggent :-S han har prøvd latt være betale før, fortalt meg jentatte ganger jeg bør/skal være så taknemlig for jeg får mer enn han egentelig "må" betale er da snakk om 40 kr ... når han en og annen sjelden gang har samvær, parkerer han henne meget fort hos, farmor, tante, onkel, trillepike for stakkaren må jo få slappet av litt! han har og avbrudt flere samværs dager tidligere i forb med ferier og slikt. typisk når han vet jeg trenger avlastningen i forb med jobb ol, da har det på det meste vert snakk om EN HEL uke alene med henne(dvs jenten er sammen med farmor)
erteposen + 4 Skrevet 10. november 2009 #5 Skrevet 10. november 2009 De i familien vår som fisker får oftere betalt:) De får i alle fall betalt etter hver tur, som varer fra 14dager til fire uker. Jeg var ute en vintertur da jeg var student, og tjente massevis av penger:) Gikk forbi pappa i lønn om jeg hadde fortsatt som fisker...hi, hi.
cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 Forfatter #6 Skrevet 10. november 2009 joda det er jeg klar over, men du får meg ikke til å tro at den lille hålken dem er ute med (muligens litt overdrevent, ikke mye) er ute mer enn max tre mnd i slengen, og til og med dem på discovery får betalt når dem kommer iland. ikke to gangeer i året!
PAVEEL Skrevet 10. november 2009 #7 Skrevet 10. november 2009 kan nok stemme at de får stor lot to ganger i året, men de får som regel en sum i mnden i tilegg. men uansett om man får penger to ganger i året så må man jo disponere det akkurat som om når man får det en gang pr mnd.
cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 Forfatter #8 Skrevet 10. november 2009 erteposen, hvor mye tjener man i snitt på en tur da? vet det varierer både oppover og nedover men gennerelt sett? tenker da2 uker og fire uker pokkers til mus han er!
cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 Forfatter #9 Skrevet 10. november 2009 at han får stor lot to ganger i året kan jeg tro på! men at han ikke får noenting i mellom har jeg ingen tro på at han da i tillegg skulle klare å disponere de pengene ut over et helt år har jeg minst tro på!
PAVEEL Skrevet 10. november 2009 #10 Skrevet 10. november 2009 Er det bidrag han prøver å lure seg unna da el?
NormaJean Skrevet 10. november 2009 #11 Skrevet 10. november 2009 hahah, tipper han tar en spansk en her og har sett for mye på "livsfarlig fangst" på Discovery..... for å gå på den så hadde jeg krevd kopi av lønningslippene hans....
cecilies mamma Skrevet 10. november 2009 Forfatter #12 Skrevet 10. november 2009 både bidrag og samvær. eneste grunnen han har jentungen er for syns skyld og fordi fam hans legger press på han..
PAVEEL Skrevet 11. november 2009 #13 Skrevet 11. november 2009 ta bidraget gjennom NAV da, så får du det du har rett på. jenta mi sin far er fisker og kan ikke sette opp dager han kan ha henne, derfor betaler han fullt bidrag nå, men etterhvert når hun blir større så kan vi vel sette opp til at han har henne gjennomsnitlig 1 dag pr uke gjennom året. For det er det du må finne ut, gjennomsnittet pr år. sett opp det. og hvis det viser seg at han har henne mer så setter dere det opp mer neste år, og hvis mindre så forandre det og. Har man barn så får man jammen meg betale og. Stå på krava! Og ikke hør på det tullpratet hans.
Gjest Skrevet 11. november 2009 #15 Skrevet 11. november 2009 Fetteren min er fisker og på båten han er på så får de lønn en gang i året. Men nå har de fått en ordning på at han som eier båten forskutterer lønn en gang i måneden, men da kan de risikere å bli skyldig lønn om de ikke har nok turer i forhold til det de allerede har fått utbetalt og de kan ha penger til gode om de har hatt flere døgn ute enn det som var beregnet (man må han så så mange dager på sjøen for å få sjømannsfradraget, men noen tar enda flere dager) Så det kan godt stemme at han får lønn to ganger i året.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå